Kullanım Şartları ve Koşulları

Lütfen kktc.com internet sitesini kullanmadan evvel bu sitenin ‘Kullanım Şartları ve Koşulları’nı dikkatlice okuyunuz. Bu siteyi kullanarak ya da bu siteye erişim sağlayarak, aşağıda belirtilen şartları ve koşulları kabul ettiğiniz varsayılmaktadır. Eğer kullanım şartlarını kabul etmiyorsanız, lütfen bu web sitesini kullanmayınız. İşbu sözleşme taraflara sözleşme konusu site ile ilgili hak ve yükümlülükler yükler ve taraflar işbu sözleşmeyi kabul ettiklerinde bahsi geçen hak ve yükümlülükleri eksiksiz, doğru, zamanında, işbu sözleşmede talep edilen şartlar dahilinde yerine getireceklerini beyan ederler.

Fikri Mülkiyet Hakları

İşbu sitede yer alan, bu sitenin genel görünüm ve dizaynı ile internet adresindeki tüm marka, logo, resim, tasarım, bilgi ve elektronik grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları ve tüm materyaller ve bunlara ilişkin tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi KKTC.COM’ya ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu sitenin ziyaret edilmesi veya bu sitedeki hizmetlerden yararlanılması, söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez. İnternet sitesinde yer alan hiçbir materyal, kod ve yazılım değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz, sunulamaz, dağıtılamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez veya aktarılamaz. İnternet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Sitemizin burada açıkça belirtilen tüm hakları saklıdır.

Feragatname

Sitede bulunan bazı materyaller, aksi iddia edilmediği takdirde, internetten alınmıştır ve halka açık kullanımda olduğu varsayılmıştır. Bu gibi materyallerde eğer telif hakkı ihlali söz konusu ise bu tamamen kasıtsız ve reklam amacı gütmeyen bir şekilde gerçekleştirilmiştir ve telif hakkı ihlali kanıtlandığında anında materyalin kaldırılması sağlanacaktır.

Sorumluluklar

Sitemiz, sunulan içerikler ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar. Kullanıcı, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder. Kullanıcı, site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini ve paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda site yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar. Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır.

Link Verme Koşulları

Sitemiz size, özel olmayan, limitli bir lisansla, bizim inisiyatifimizle iptal edilebilen bir izinle sitemize ya da sitemizdeki herhangi bir gönderiye link verme izni sunar. Fakat bu sitenin bizim sitemizle yarış içerisinde olmaması, bizi zarar verici şekilde eleştirmemesi gerekmektedir. Ayrıca, linkin yayınlandığı sitenin herhangi bir uygunsuz içeriğe sahip olmaması, tarafımızca belirtilen gizlilik haklarını, kullanım koşullarını ya da başkalarının yasal haklarını ihlal etmemesi ya da herhangi bir şekilde yayınlanan yazıların, medyaların herhangi bir uygunsuz, rahatsız edici, zarar verici, yasal olmayan içeriklere sahip olmaması ya da bizim belirttiğimiz koşulları ve çalışma prensibimizi ihlal etmemesi gerekmektedir.

Mobil Bir Aygıttan Bağlanmak

Sitemiz size mobil aygıtınızdan erişebileceğiniz belirli servisler sunabilir. Bu servisler siteye mobil aygıtınızdan içerikler yükleme, belirli içerik alımları yapabilme, mesajları yanıtlayabilme, ya da içerik gönderebilme, metin mesajlarıyla mesajlaşma ve web sitemize mobil aygıtınızdan erişim sağlama gibi servisleri içermektedir. Sitemiz şuan mobil servisler için bir ücret talep etmemektedir. Fakat operatörünüzün normal mesajlaşma, data ve diğer ücretlendirmeleri yine de geçerli olacaktır.

Kayıt ve Güvenlik

Kullanıcı, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve kullanıcı bilgilendirilmeksizin hesap kapatılabilecektir. Kullanıcı, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden sitemiz sorumlu tutulamaz.

Gizlilik

Bu kullanım şartlarına ek olarak, sitemizin topladığı bilgileri ve bu bilgilerin sitemiz tarafından nasıl kullanacağını açıklayan Gizlilik ve Güvenlik Politikası sitemizde yayınlamıştır.

Sözleşmede Yapılacak Değişiklikler

Sitemiz, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.